Start / Kronika / 2024 / wydarzenie

Spotkanie czerwcowe - 2024-06-19
Tuż przed początkiem kalendarzowego lata spotkaliśmy się w gronie Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Na początek Kamil Opas przeprowadził niezwykle inspirującą prezentację na temat edycji zdjęć. Myślę, że wielu wytrawnym fotografom przypadnie do gustu ta oto myśl, aby swoje kadry… robić z głową; już z chwilą wykonywania zdjęcia, od razu wyposażyć je w kryterium poprawności z poziomu ustawień samego aparatu, nie zrzucać wszystkiego na postprodukcję. Oczywiście czasem w komputerowym programie do edycji można to i owo poprawić lub nawet babci dorobić wąsy, tylko że… nie zawsze z tego powodu stanie się dziadkiem!
Następnie płynnie i z wrodzonym sobie wdziękiem przeszliśmy do poplenerowego konkursu Jarmark Tumski. Zaprezentowane fotografie niezbicie dowiodły, że oprócz masy zgromadzonych staroci dostrzegliśmy na Jarmarku również ludzi, zarówno sprzedawców, jak i niezmierzone tłumy oglądających i kupujących, jak również reporterskie sytuacje, które powiększyły naszą kolekcję ciekawych kadrów.
Tym razem laur zdjęcia miesiąca przypadł Monice Kowalik, która sportretowała sympatycznego sprzedawcę w jego królestwie staroci (jak ustaliliśmy w czasie głosowania, na pewno „zjadł zęby” na wszystkich jarmarkach świata) drugie miejsce zajął Michał Pluszcz za rozedrganą nasyconymi barwami fotografię jarmarcznych różności, a trzecie miejsce zajęła Ewa Nowak, łapiąc w kadrze piękne promienie słońca zaglądające do ulicznych straganów.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!