Start / Kronika / 2024 / wydarzenie

Spotkanie w marcu - 2024-03-20
Tym razem rozpocznę niekonwencjonalnie, od anegdoty. Rzecz będzie o dwóch Michałach, którzy sfotografowali to samo drzewo… W pewien niedzielny poranek poszli razem w plener w poszukiwaniu konkursowego „Przedwiośnia”; krążyli po polach, obserwowali, namierzali, szukali i kadrowali, wreszcie spodobało im się to samo drzewo. – takie z dziurą, a raczej może dziuplą, taką na wylot! Poczciwej wierzbie nawet do głowy… a raczej do pnia nie przyszło, że stanie się obiektem fotograficznych eksploracji.
Nie mówiąc nic nikomu dwaj Michałowie przedstawili swoje fotografie w konkursie i co się okazało? Nasze PTF-owe gremium krążyło pewnie przez pół godziny wokół dwóch zdjęć tego samego drzewa i nikt z nas nie wpadł na to, że patrzymy na ten sam, ale nie taki sam okaz dendrologiczny Zbieżność zdjęć wierzby z dziurą odkryło dopiero czujne oko Artura Krasa! W ten sposób przekonaliśmy się, jak bardzo indywidualne spojrzenie na scenę i jej interpretacja jest w stanie zmienić to, co wydawałoby się na wskroś obiektywne.
Aby jednakże dopełnić relacji ze spotkania w konkursie na drzewo… wróć! fotografię miesiąca pt. „Przedwiośnie” - I miejsce zdobył Michał Pluszcz (właśnie ten od drzewa z dziurą) drugie miejsce Michał Gąsiorowski (ten też od drzewa z dziurą), a trzecie miejsce zajął Piotr Statkiewicz.

Zwycięzcom gratulujemy!

Fotografie: Michał Pluszcz i Magdalena Łuczak-Kowalewska