Start / Kronika / 2022 / wydarzenie

Spotkanie w październiku. - 2019-10-16
Na naszym październikowym spotkaniu podjęliśmy dyskusję na temat przenikania się dziedzin sztuki. To powszechne zjawisko we współczesnym świecie, kiedy pewna aktywność artystyczna staje się inspiracją na innym, pozornie tylko nie związanym polu. Niewątpliwie sprowokował nas do tych rozważań temat miesiąca – 'Taniec'.
Co wyróżnia ten gatunek sztuki, który przecież towarzyszy człowiekowi od jego zarania? Czy jest to rytm, choreografia, indywidualna perfekcja, a może wszystko to, co się dzieje wokół występu, ten socjologiczny fenomen, bo przecież ludzie w tańcu zbliżają się do siebie, poznają się, jak też wyzwalają swe emocje? Na koniec pozostaje wreszcie zagadnienie dla fotografa – jak zawrzeć te wszystkie wspólne cechy charakterystyczne w jednym, nieruchomym obrazie?
Wydaje się, że mimo trudności zwycięsko i krzepko trzymając tarczę w dłoni uporaliśmy się z tym zadaniem. Pierwsze miejsce zajęła w głosowaniu fotografia Janka Drzewieckiego, na drugim uplasowało się zdjęcie Waldemara Robaka, natomiast trzecia lokata przypadła Krystynie Falkowskiej.
W trakcie spotkania nie obyło się również bez tradycyjnego Hyde Parku; podyskutowaliśmy tu sobie o sprzęcie fotograficznym, wymieniliśmy się doświadczeniami i obserwacjami. Na koniec życzyliśmy sobie na kolejny miesiąc udanych fotograficznych łowów.

Opracowanie: Waldemar Robak