Start / Kronika / 2026 / wydarzenie

Spotkanie w maju - 2026-05-20
Czy kogoś zadziwi taka, naukowo potwierdzona informacja, że w kontaktach międzyludzkich posługujemy się przede wszystkim komunikacją niewerbalną? Gesty rąk, mimika, układ ciała, nabyte i wrodzone zachowania sprawiają, że niejednokrotnie rozumiemy się bez słów. Dlatego też niezwykle interesującym zadaniem do fotograficznych rozstrzygnięć stał się temat konkursu „Siła gestu”. Tym razem zapadł werdykt ex aequo: pierwszym miejscem podzielili się Ewa Nowak i Monika Kowalik natomiast drugim Ewa Nowak z Michałem Gąsiorowskim. Zwycięzcom gratulujemy trafnej fotograficznej interpretacji tematu.
Poszerzając nasz warsztat i fotograficzne horyzonty zapoznaliśmy się z twórczością i dorobkiem Marco Giacomellego – włoskiego fotografa malującego swe wizje w czarno – białych kadrach. Czysta poezja, ale jakże poruszająca nasze estetyczne gusty! A w czerwcu czeka już na nas Płock w ulicznej fotografii, czy będzie równie interesujący?