Start / Kronika / 2022 / wydarzenie

Spotkanie 2019.11.20 - 2019-11-20
Dawno temu październik był nazywany miesiącem oszczędności, ale skoro znaleźliśmy się już w połowie listopada, to bez zbędnej frustracji można zajrzeć do swoich portfeli tym bardziej, że prezentowe szaleństwo zbliża się wielkimi krokami. W tym kontekście zatem nie bez kozery zajęliśmy się fotografią produktową. Przyjęty temat konkursu tylko dla laików może wydawać się 'łatwizną', bowiem aby wykonać dobrą, profesjonalną fotografię tego typu należy spełnić kilka podstawowych kryteriów; przede wszystkim mieć pomysł, wypracować koncepcję obrazu i za pomocą środków i umiejętności fotograficznych dążyć do odpowiedniego wyeksponowania produktu, bo przecież w fotografii produktowej w głównej mierze chodzi o to, aby odbiorca skupił swą uwagę na reklamowanym przedmiocie do tego stopnia, by zapragnął ten towar kupić.
Kiedy zebraliśmy się przyglądając się zdjęciom przedstawionym do konkursu rozgorzała dyskusja. Niewątpliwie w trakcie ich oceny wciąż nam ten ważny aspekt uciekał i skupialiśmy się na samej atrakcyjności fotografii, traktując drugorzędnie jej funkcję marketingową.
Po głosowaniu pierwsze miejsce zdobyła fotografia Janka Drzewieckiego, drugie miejsce przypadło Krysi Falkowskiej, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Jacek Warszawski.
A już za miesiąc spotkamy się tym razem podczas wigilii PTF-u i oprócz złożenia sobie tradycyjnych życzeń wybierzemy zdjęcie roku.

Fotografie: Jan Drzewiecki