Start / Kronika / 2019 / wydarzenie

Spotkanie 2019.01.16 - 2019-01-16
Nie mogło być inaczej – tradycyjnie, w serdecznej atmosferze spotkaliśmy się w Domu Darmstadt, aby fotograficznie rozpocząć rok 2019. Prezes Janek Drzewiecki zapoznał zebranych z planami na najbliższe miesiące. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zbliżającej się 39 tej edycji wystawy 'Mój Płock', która obędzie się 21 stycznia o godzinie 19 tej w Książnicy Płockiej. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 35 prac. Dyskutowaliśmy także o naszym zwyczajowym święcie fotografów – 'Weronice', a ponieważ nie ustaliliśmy jeszcze szczegółów, interesujące pomysły na zorganizowanie tej imprezy będą szczególnie mile widziane. W fazie końcowych ustaleń z Książnicą Płocką i Urzędem Miasta znajduje się projekt organizacji w tym roku Biennale Fotograficznego. W planach jest również przeprowadzenie wyjazdowego, 2 -3 dniowego pleneru fotograficznego.
Następnie przedyskutowaliśmy tematy miesiąca, które budziły szczególne wątpliwości. Trzeba przyznać, iż nie są one łatwe, wymagają dokładnej analizy, trzeba wykazać się inwencją i pomysłowością, co szybko okazało się już w trakcie naszego pierwszego tegorocznego konkursu – 'Niepokój w niezmąconej kompozycji'. Do rywalizacji zgłoszono kilkadziesiąt zdjęć i co ważne, żadna z prób interpretacji tematu się nie powtórzyła. Ostatecznie po kilku głosowaniach wygrała fotografia Anny Jamowskiej, na drugim miejscu uplasował się Waldemar Robak, a trzecie miejsce przypadło Jankowi Drzewieckiemu.
Niezaprzeczalnie pierwsze tegoroczne spotkanie Towarzystwa rozpoczęliśmy ze zdwojoną energią i animuszem – oby wystarczyło ich na cały rok.

Opracowanie: Waldemar Robak
Fotografie: Dorota Drzewiecka